Benátsky karneval a ostrovy Murano a Burano LETECKY

Destinácia: Taliansko, Veneto (oblasť Benátok)
Kód zájazdu: 1263108
Cena od: 489 €
Príplatky od: 30 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Zábava
Kultúra

Výber termínu

09.02.2023 4 dni Last Minute 489 € +30 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte Benátky, jedno z najromantickejších miest sveta a zažite nezabudnuteľný Benátsky karneval, ktorý sa stáva pre jeho rozmanitosť a jedinečnosť z roka na rok lákavejší. Pestrofarebné masky, úzke uličky, gondoly, bohatá história a taliansky šarm je to, čo Vás určite nadchne a toto mesto si zamilujete. Okrem toho navštívite sklársky ostrov Murano a čipkársky ostrov Burano.

Program :

1.deň :
odlet z Viedne do Benátok. Presun z letiska na hotel. Ubytovanie. Večerná prechádzka Benátkami. Individuálne voľno. Nocľah.

2.deň :
po raňajkách sa presuniete do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta, kde bude v týchto dňoch prebiehať slávny Benátsky karneval. Uvidíte námestie sv. Marka, označované Napoleonom za „najkrajší salón Európy“. Vznešene sa tu týčia dva stĺpy, medzi ktorými bolo v minulosti popravisko a preto dodnes poverčiví Benátčania odmietajú prejsť pomedzi ne, aby na seba neprivolali nešťastie. Ďalej zbadáte dominantu námestia zvonicu sv. Marka, most Rialto a sídlo Dóžov palác, niekdajšie sídlo vládcov. Po prehliadke sa ponoríte do víru karnevalovej zábavy s množstvom pestrofarebných masiek a so sprievodným programom. Masky budete môcť vidieť na každom kroku a majú nevyčísliteľnú hodnotu. Sú prepracované skutočne do detailu. A viete o tom, že každá maska má svoju symboliku a predstavuje niečo iné ? Určite vás prekvapí, že sa karneval prvýkrát konal už v roku 1296. V minulosti bol karneval plný nemravností a cirkev ho počas niekoľkých dní tolerovala s prižmúrenými očami.

3.deň :
počas zájazdu navštívite aj jeden z najfarebnejších ostrovov lagúny - čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakživa priťahoval maliarov. Podľa legendy boli fasády domov na Burane natreté výrazne farebne kvôli tomu, aby si svoj dom rybári rozpoznali, keď sa vracali domov z lovu. Ostrov Burano je obľúbený ostrov umelcov, filozofov a básnikov. Nájdete tu mnoho obchodíkov s predajom čipiek a čipkových dekoračných výrobkov. Čipkárstvo tu má dlhú tradíciu. Ďalším z ostrovov, ktoré navštívite, bude sklársky ostrov Muráno. V minulosti tu malo mnoh výrobcov skla svoje dielne. Metódy výroby benátskeho skla nesmeli byť prezradené nikomu ďalšiemu, hrozil za to dokonca trest smrti.


4.deň :
po raňajkách presun na letisko. Odlet z Benátok do Viedne.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň - Benátky - Viedeň
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Benátok
3 x hotelové ubytovanie v kategórii min. 3*
3 x raňajky
1 x príručná batožina do 5kg ( 35 x 20 x 20 cm )
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
príručná batožina do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 30 €
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň

pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( v prípade, že si ju bude hotel účtovať, platí sa priamo v hoteli)
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
transfér z letiska na hotel a späť - cca 35 EUR / osoba ( záleží od počtu cestujúcich )
cena za kompletnú dopravu cca 50 EUR / osoba
lodný lístok v Benátkach - cca 22 EUR / osoba


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Prihlásenie do newslettera

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,79 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,38 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »