To najkrajšie z Toskánska

, autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Florencia, Duomo , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Pisa, šikmá veža , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Siena, Duomo , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Siena , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Pisa, šikmá veža , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Florencia, Duomo , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Siena, Duomo , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Pisa, šikmá veža , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Lucca,  typická architektúra , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Lucca, kostol San Michele in Foro , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, San Gimignano , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, cyprusové stromy , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska, Siena , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska , autobusový poznávací zájazd, To najkrajšie z Toskánska
Destinácia: Taliansko, Toskánsko (Florencia)
Kód zájazdu: 1312689
Cena od: 295 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.07.2024 5 dní Last Minute 295 € +0 € autobusová
12.09.2024 5 dní Last Minute 355 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Ochutnajte pravé Toskánsko - podopriete šikmú vežu v Pise, vychutnáte si pravú toskánsku atmosféru v Siene, navštívite vinárske mestečko San Gimignano a zájazd zavŕšite v historickej Florencii.

Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Rakúsko do Talianska. Pri alternatíve programu bez nočnej jazdy je odchod zo Slovenska v ranných hodinách a večer ubytovanie v hoteli.

2. deň – ráno príchod do historického toskánskeho mesta Lucca – mesta románskych kostolov a skrytých palácových záhrad, prehliadka: Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Transfer do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej románskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka mesta: Námestie zázrakov, ktoré je srdcom Pisy s katedrálou a baptistériom – krstiteľnicou sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý cintorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Vo večerných hodinách transfer do hotela, ubytovanie.

3. deň – raňajky, návšteva historickej Sieny – jedného z najpoetickejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke Sieny transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta - Bazilika di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. K Toskánsku neodmysliteľne patrí aj ochutnávka lahodného toskánskeho vína. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Florencie.

4. deň – raňajky, presun vlakom do centra mesta, návšteva Florencie: prechádzka mestom zahŕňajúca Michelangelovo námestie s výhľadom na celé historické centrum, námestie Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio v súčasnosti plniacim funkciu radnice, námestie Piazza Duomo s klenotmi mesta - katedrálou Santa Maria del Fiore s renesančnou kupolou od Brunelleschiho, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete, zvonicou od Giotta a baptistériom s unikátnymi mozaikami na strope a vstupnými dverami od Ghirlandaia, možnosť individuálne navštíviť galériu Uffizi (nutná rezervácia vopred) alebo galériu Bargello s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami. Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno, most je obklopený obchodmi, kde v minulosti predávali najmä mäsové produkty, dnes sú tu najmä obchody so suvenírmi, šperkami a umeleckými dielami. V popoludňajších hodinách osobné voľno. Odchod z Florencie vo večerných hodinách, presun vlakom späť k autobusu, transfer na Slovensko.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x resp. 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 90 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 80 EUR/2 noci resp. 120 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 165 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR ( nástupné miesta KE, PO, PP, LM, RK a MT sú k dispozícii iba pri alternatíve programu na 5 dní/2 noci). Upozornenie: termín 28.3.-1.4. - Veľká Noc.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Pisa | Siena | San Gimignano | Florencia

Prihlásenie do newslettera

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,42 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,06 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »